Skontaktuj się z nami 🙋‍♀️ czekamy na Ciebie

📩 warszawa@ksztaltosfera.pl 📞 604 496 321

Modelowanie sylwetki - radiofrekwencja - prawdy, mity i... rekomendowane zabiegi.


modelowanie sylwetki velashape 3 wroclaw poznan warszawa

Zadzwoń, napisz, umów się na zabieg

telefon kontakt zabieg modelowania sylwetki pytanie o zabieg modelowania na ciałoTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.kontakt zabieg modelowania sylwetki

Modelowanie sylwetki - zabiegi bezinwazyjne - radiofrekwencja

W tym wpisie przeczytasz:

  • dlaczego warto interesować się bezinwazyjnym modelowaniem sylwetki,
  • dlaczego radiofrekwencja,
  • efekty zabiegów
  • nasze rekomendacje


Dlaczego warto interesować się bezinwazyjnymi zabiegami z grupy modelowanie sylwetki

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - zabiegi modelowania sylwetki są potrzebne, bezpieczne, rekonwalescencja jest bardzo ograniczona, a dodatkowo bywają bardzo skuteczne.

> Zabiegi typu modelowanie sylwetki są potrzebne ponieważ nawet najlepsza dieta i bardzo obciążające ćwiczenia fizyczne nie gwarantują uzyskania wymarzonej sylwetki. Dieta i ćwiczenia na pewno są niezbędne, żeby zgubić kilogramy. Tu nie da się nic mądrego wymyślić. Trzeba zmniejszyć podaż kalorii i zwiększyć na nie popyt. Problem pojawia się... wraz z nadejściem efektów odchudzania. Pani planowała schudnąć w biodrach a organizm wybrał buzię :( Radą na to są dobre zabiegi modelujące sylwetkę - nie zgubią za nas kilogramów, ale potrafią zmienić proporcje naszej sylwetki.

> Z natury rzeczy zabiegi bezinwazyjne są bezpieczniejsze od sowich inwazyjnych konkurentów (np. liposukcji) - nie wymagają znieczulenia ogólnego, wprowadzania pod skórę narzędzi lub chemii, nie ma ryzyka zakażeń, powikłań itd.

> Rekonwalescencja często nie występuje lub jest bardzo ograniczona - w większości wypadków zabiegi bezinwazyjnego modelowania sylwetki możesz wykonać przed, po lub w trakcie przerwy w pracy.

Skuteczność dobrych zabiegów bezinwazyjnych bardzo wysoka. Na efekt zawsze trzeba poczekać, ale to drobny dyskomfort w porównaniu z rekonwalescencją po zabiegach inwazyjnych.


Radiofrekwencja dla modelowania sylwetki?

Radiofrekwencja, czyli w istocie prąd o częstotliwości zbliżonej do fal radiowych (RF) jest bardzo dobrze opanowaną technologia, którą wykorzystujemy w medycynie estetycznej od wielu lat. Jej unikalną zaletą jest... wielość zastosowań. Radiofrekwencja zastosowana na poziomie skóry pozwala stymulować regenerację i namnażanie włókien kolagenowych. Jeżeli będziemy ją aplikować w obszarze tkanki tłuszczowej, to w zależności od parametrów możemy uzyskać przyśpieszenie metabolizmu (tzw. spalania tłuszczu), trwale lub czasowe uszkodzenie błony komórkowej lub "zepsucie" komórek tłuszczowych.

Niektóre zabiegi, potrafią łączyć oddziaływanie na poziomie skóry i tkanki tłuszczowej - pozwalają jednocześnie wyszczuplić sylwetkę i poprawić napięcie skóry - to więcej niż tylko modelowanie sylwetki


Efekty zabiegów modelowania sylwetki?

Modelowanie sylwetki z wykorzystaniem radiofrekwencji może przynieść różne efekty w zależności od kombinacji takich czynników jak jakość i moc urządzenia, sposób aplikowania prądu RF, indywidualne cech organizmu Klienta. 

  • Pierwsza grupa zabiegów, dla których pierwowzorem była VelaShape, oferuje efekt redukcji obwodu ciała wynikający z  lokalnego przyśpieszenia metabolizmu. Komórki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość ale ich liczba pozostaje niezmieniona. Utrzymanie efektu zależy w dużej mierze od diety - jeżeli zbilansujemy podaż i zapotrzebowane na kalorie to nowa sylwetka zostanie z wami na długo w innym wypadku komórki ponownie się "napełnią" i efekt zniknie.
  • Druga grupa zabiegów, takich jak np. VelaShape 3, doprowadza do uszkodzenia komórek tłuszczowych w drodze ich długotrwałej ekspozycji na temperaturę powyżej 42 stopni. Uszkodzone komórki są usuwane z organizmu w drodze apoptozy. Efekt jest częściowo trwały - uszkodzone komórki już się nie odbudują.
  • Trzecia grupa zabiegów, tutaj prekursorem jest Body FX doprowadza do trwałego uszkodzenia błon komórkowych komórek tłuszczowych - tzw trwałej elektroporacji IRE.  Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej efektywna grupa zabiegów, ponieważ rezultat jest trwała i znacznie silniejszy niż w wypadku dwóch pierwszych grup.

zabiegi wyszczuplające body fx warszawa odchudzanie ujedrnianie


Nasze rekomendacje

Na dzień dzisiejszy, najbardziej efektywnym zabiegiem bezinwazyjnym z grupy modelowanie sylwetki jest Body FX. Ten zabieg nie tylko charakteryzuje się wyjątkowo dobrymi i trwałymi rezultatami wyszczuplania wybranych partii ciała. ale także znakomicie poprawia jakość skóry, oferując silny efekt liftingujący. Body FX doskonale wyszczuli sylwetkę, w tych miejscach, gdzie organizm utworzył tzw. pakiety tłuszczowe (nieproporcjonalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa). Zabieg można wykonać praktycznie na dowolny obszar ciała.

Body FX jako jedyny zabieg na rynku wzbogacił radiofrekwencję o ultrakrótkie impulsy HF o wysokim napięciu i dużej amplitudzie. To właśnie one są odpowiedzialne za trwałe przerwanie błon komórek tłuszczowych a w efekcie bardzo dobre i trwałe rezultaty zabiegu.

Więcej informacji o modelowaniu sylwetki za pomocą Body FX znajdziecie na naszej stronie poświęconej temu zabiegowi tutaj lub na stornie BodyFX.pl