Skontaktuj się z nami 🙋‍♀️ czekamy na Ciebie

📩 warszawa@ksztaltosfera.pl 📞 604 496 321

Kriolipoliza to sprawdzony, skuteczny i dobrze znany zabieg odchudzający, niezbędny w każdym szanującym się gabinecie medycyny estetycznej.


Zabieg wykonany przez profesjonalistów to gwarancja pełnej satysfakcji. Serdecznie zapraszamy na zabieg CoolTech Kriolipoliza do naszych gabinetów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. W tym artykule pokażemy Państwu jak i dlaczego kriolipoliza działa, oraz na czym polega przewaga CoolTech.
Kriolipoliza zabieg odchudzający
CoolTech Kriolipoliza, KształtoSfera Poznań
Kriolipoliza w medycynie estetycznej
Kriolipoliza w medycynie stosowana jest od kilkudziesięciu lat. W medycynie estetycznej od kilkunastu. W Polsce Kriolipoliza stała się popularnym zabiegiem odchudzającym ledwie kilka lat temu. Początki nie były łatwe. Był Cooltech, oczywiście Zeltiq i jeszcze ze 2 dobre urządzenia, które spełniały warunki Kriolipolizy. Więcej było "wynalazków", których cena, jakość były niskie a efekty zabiegów mizerne, więc opinia o skuteczności metody podupadła. Całe szczęście, że w tym wypadku nie zadziałała tzw. zasada kopernikańska (gorszy pieniądz wypiera lepszy). Gdy tylko rynek nasycił się markowymi urządzeniami, opinia o skuteczności zabiegu bardzo "podskoczyła". Na dzień dzisiejszy nie ma wątpliwości - kriolipoliza jest jedną z najbardziej skutecznych technologii wykorzystywaną do zabiegów odchudzających.
Kriolipoliza - zasada działania
Kriolipoliza uszkadza, w sposób kontrolowany, komórki tłuszczowe, które następnie są eliminowane z organizmu w drodze apoptozy - naturalnego mechanizmu usuwania z organizmu zużytych lub uszkodzonych komórek. Uszkodzenie komórek następuje w drodze ich przemrożenia. Żeby uruchomić kriolipolizę należy obniżyć temperaturę w obrębie tkanki tłuszczowej do poziomu poniżej 3 stopni. Mała dygresja - jeszcze cały czas są gabinety, które oferują "bezpieczne zabiegi kriolipolizy", które "nie schodzą" poniżej 0 stopni. Teoretycznie wszystko jest ok, bo potrzebujemy schłodzić tkankę poniżej 2 stopni. Ale... żeby osiągnąć taką temperaturę w komórkach tłuszczowych konieczne jest schłodzenie powierzchni skóry to około -8 stopni.  Taką temperaturę należy utrzymać przez około 60 minut. Po takim czasie komórki tłuszczowe znajdujące się w obszarze zabiegu, ulegają uszkodzeniu. Przemrożenie niszczy selektywnie komórki tłuszczowe, które są zbudowane w dużej mierze z wody, co czyni je bardzo podatnymi na działanie temperatury. Proces apoptozy trwa około 45 dni, ale w wypadku mniej wydolnych organizmów, nawet do 3 miesięcy. W tym okresie warto oczywiście zadbać o prawidłową dietę, dużą ilość płynów (do 2l wody dziennie) i odpowiednią aktywność fizyczną. Nie jest to warunkiem sukcesu zabiegu kriolipolizy, ale może znacznie przyśpieszyć pojawienie się efektów.
Kriolipoliza CoolTech efekty zabiegu
Kriolipoliza CoolTech efekty - źródło KształtoSfera
CoolTech skuteczny zabieg kriolipolizy
CoolTech to urządzenie hiszpańskiej firmy Cocoon medical, które posiada certyfikat medyczny i skuteczność potwierdzoną badaniami klinicznymi. To co wyróżnia CoolTech-a to bardzo wydajne, szybko działające generatory zimna, możliwość równoległej pracy dwóch głowic zabiegowych, wydajna pompa podciśnienia, która pozwala na skuteczne wyizolowanie tkanki tłuszczowej, poprzez głębokie zassanie i utrzymanie stabilnego podciśnienia przez cały czas zabiegu. Warto także zwrócić uwagę na dopracowanie geometrii głowic, które bardo dobrze "leżą" na Kliencie. CoolTech to bez wątpienia lider rynku urządzeń do zabiegów kriolipolizy.
nowość CoolTech Kriolipoliza Double XL
Kriolipoliza - nowy wymiar - Double XL
Double XL - kriolipoliza - nowy wymiar
To wyjątkowa pod każdym względem głowica zabiegowa, która pozwala na pełne wykorzystanie mocy urządzenia CoolTech. Pojedyncza, anatomicznie ukształtowana głowica, umożliwia objęcie "oponki" na brzuchu od biodra do biodra.
Jeżeli interesują Państwa wyniki badań klinicznych, obrazujących skuteczność zabiegów kriolipolizy wykonywanych urządzeniem CoolTech to polecamy stronę cooltech.coccon.pl - znajdziecie tam Państwo dużo informacji o badaniach, ich metodologii i oczywiście rezultatach.
Inne nasze propozycje z grupy zabiegów odchudzających np.  VelaShape III znajdziecie Państwo tutaj