Skontaktuj się z nami 🙋‍♀️ czekamy na Ciebie

📩 warszawa@ksztaltosfera.pl 📞 604 496 321

Radiofrekwencja Mikroigłowa - skuteczny sposób na blizny, rozstępy, zmarszczki, poprawę napięcia i jędrności skóry ciała, twarzy, szyi itd.

Radiofrekwencja Mikroigłowa to technologia odmładzania skóry polegająca na stymulacji procesów regeneracyjnych prądem bipolarnym RF (tzw. radiofrekwencja) aplikowanym poprzez wprowadzanie w skórę mikroigieł.


Radiofrekwencja-mikroigłowa-warszawa-wrocław-poznań

zabieg Radiofrekwencji Mikroigłowej na brzuch (źródło KształtoSfera)

Radiofrekwencja Mikroiłgowa, sprawdzona i skuteczna technologia regeneracji skóry – sprawdź co może dla Ciebie zrobić?

Radiofrekwencja Mikroigłowa + KształtoSfera to sposób na młodszą, jędrniejszą i gładszą skórę.

Skutecznie zredukuje blizny i rozstępy, spłyci zmarszczki, poprawi napięcie skóry twarzy i ciała. Może być stosowana na praktycznie wszystkie obszary ciała – na grubą i cienką skórę, na duże obszary i małe trudno dostępne miejsca. Jest niewrażliwa na karnację skóry, porę roku itd.

Przykładowe efekty zabiegów Radiofrekwencji Mikroigłowej 

zabieg-blizny-twarz-warszawa-wroclaw-poznan

zabieg Radiofrekwencja Mikroigłowa - blizny - twarz (źródło KształtoSfera)

zabiegi-rozstepy-biust-warszawa-wroclaw-poznan

zabieg Radiofrekwencja Mikroigłowa - rozstępy - biust (źródło KształtoSfera)

Radiofrekwencja-mikroigłowa-lifting-cialo-brzuch

zabieg Radiofrekwencja Mikroigłowa - lifting- brzuch (źródło KształtoSfera)

zabieg-lifting-radiofrekwencja-mikroiglowa-twarz

zabieg Radiofrekwencja Mikroigłowa - lifting, zmarszczki - twarz (źródło KształtoSfera)


Radiofrekwencja Mikroigłowa – sposób na wszystkie problemy?

Nie, tak jak wszystkie technologie także Radiofrekwencja Mikroigłowa ma swoje ograniczenia. Nie usunie cellulitu, nie odchudzi, nie zamknie naczynek, nie nadaje się na powieki.

Radiofrekwencja Mikroigłowa – najpopularniejsze zastosowania

 • terapia blizn

 • terapia rozstępów

 • lifting skóry

 • redukcja zmarszczek

 • ujędrnianie skóry

Radiofrekwencja mikroigłowa – jak to działa

Radiofrekwencja Mikroigłowa polega na stymulacji skóry prądem o częstotliwości zbliżonej do fal radiowych – często zwanego po prostu falami radiowymi RF. Impuls prądu jest aplikowany poprzez cieniutkie mikroigły, które są wprowadzane pod skórę na głębokość od 0,1 do 4 mm. W zależności od konkretnego urządzenia, nakładka zabiegowa posiada od kilku do kilkudziesięciu igieł. Prąd płynący pomiędzy mikroigłami wywołuje efekt termiczny, który pozwala na regenerację struktury skóry, odpowiedzialnych za jej jędrność i elastyczność, włókien kolagenowych,. Jednocześnie z działaniem termicznym prądu RF mamy działanie mechaniczne. Wprowadzenie mikroigieł pod skórę powoduje kontrolowane uszkodzenie jej powierzchni, co samoistnie uruchamia procesy regeneracji – gojenie.

Radiofrekwencja-mikroigłowa-blizny-rozstepy-lifting
nakładka mikroigłowa DeAge FX

Tak więc zabieg Radiofrekwencji Mikroigłowej to w istocie połączenie dwóch rodzajów terapii – termicznej i mechanicznej. Efektem jest kompleksowa regeneracja skóry – jej głębokich struktur oraz jej powierzchni.


Radiofrekwencja Mikroigłowa – urządzenia – czy wszystkie są takie same?

Różnice są dość znaczne. Najważniejsza z nich to rodzaj zastosowanych mikroigieł. Możemy spotkać rozwiązania z izolowanymi lub nieizolowanymi mikroigłami.

Teoretycznie wygląda to tak:

 • w rozwiązaniach z izolowanymi mikroigłami prąd RF płynie tylko pomiędzy ich końcówkami, które nie są zaizolowane

 • w rozwiązaniach z nieizolowanymi mikroigłami, prąd RF płynie z całej powierzchni mikroigły A do całej powierzchni mikroigły B.

Praktyka jest zgodna z teorią jedynie dla Radiofrekwencji Mikroigłowej opartej o izolowane mikroigły:

 • izolowane mikroigły – prąd płynie pomiędzy końcówkami mikroigieł :)

 • nieizolowane mikroigły – prąd płynie tam, gdzie... jest mu łatwiej, czyli gdzie znajdzie mniejszy opór – innymi słowy - nieizolowane równa się nieprzewidywalne :(

Nieizolowane mikroigły to nie tylko mniejsza precyzja kierowania prądu, ale także brak pełnej kontroli nad jego natężeniem. Zadany parametr „energia” jest kalkulowany przy teoretycznym przebiegu impulsu – w rzeczywistości może on być silniejszy, co niekoniecznie jest korzystne.

Radiofrekwencja-mikroigłowa-izolowane-mikroigły

Radiofrekwencja Mikroigłowa - porównanie działa - izolowane vs nieizolowane mikroigły

Radiofrekwencja mikroigłowa bazująca na izolowanych mikroigłach pozwala na więcej !

Z uwagi na pełną kontrolę przebiegu impulsu i jego energii możemy:

 • wykonać kilka „przejść” na tym samym obszarze skóry w bezpieczny sposób, ponieważ każde będzie na innej, ustalonej przez nas głębokości

 • zastosować wyższą energię, ponieważ nie ma ryzyka „zagęszczenia” impulsu


Jednym z najbardziej cenionych urządzeń do zabiegów Radiofrekwencji Mikroigłowej jest koreańskie urządzenie, które znajdziecie w naszym gabinecie.

Koreańskie urządzenie najlepsze? Tak – Azja wyprzedziła Europę i Amerykę i miała po temu istotny powód. Typowa karnacja Azjatów jest znacznie bardziej podatna na przebarwienia i dlatego znacznie bardziej narażona na negatywne skutki zabiegów laserowych. Fraxel, bardzo u nas ceniony, tam się „nie przyjął”. Trzeba było wymyślić coś, co da podobny efekt do frakcjonowania laserowego skóry, ale... nie będzie związana z ryzykiem powstania przebarwień. Okazało się, że Radiofrekwencja Mikroigłowa spełnia te warunki. Jest bezpieczna dla skóry i dodatkowo jeszcze skuteczniejsza niż lasery ponieważ może dotrzeć głębiej, jest mniej bolesna, ma krótszy okres rekonwalescencji.

W KsztąłtoSferze wykorzystujemy to urządzenie z powodzeniem już od kilku lat. Cieszy się ono bardzo dużym uznaniem naszych Klientów i naszym. 

Z czasem wypracowaliśmy kilka zbliżonych, ale nie takich samych procedur, które dziś oferujemy naszym Klientom:

Parametry zabiegów są rożne, ale jedna jest ich wspólna cecha. Każdy zabieg Radiofrekwencji Mikroigłowej wykonywany w KształtoSferze to trzykrotna stymulacja skóry w obszarze zabiegu. Mamy taką możliwość dzięki użyciu izolowanych mikroigieł. Jest to bardzo ważne ponieważ każdy zabieg stymuluje równomiernie procesy regeneracyjne na całej grubości skóry - jest to warunek konieczny skutecznego zabiegu.


POLECAMY - zewnętrzne strony prezentujące zastosowania Radiofrekwencji Mikroigłowej w zabiegach regeneracji skóry:

http://blizny-rozstepy.pl

http://thermolift3d.pl